Uždaryti

Vanojimas. Vidinės jėgos skleistis

Data: 2014-02-15, 10:00 – 2014-02-16
Organizatorius : Lietuviškos pirties akademija

Žemėlapis: Vilnius-Letvaris

Jau 7 metai, kaip mokome vanojimo. Per tą laiką vanojimas „apaugo“ daugeliu taisyklių ir principų. Ar visada jie naudingi? O gal kartais jie atskiria mus nuo pirminės vanojimo idėjos? Jei seniau pirtyse vanodavo beveik kiekvienas, tai ar taip negalėtų būti ir šiandien? Ko dar trūksta mūsų vanotojams?

Šie ir panašus klausimai visad neduoda man ramybės. Keista, bet būtent tada, kai LPA vanojimo mokymai visiškai subrendo, metodiškai „nusistovėjo“, man vėl kilo noras išbandyti naujas vanojimo formas. Taip gimė šio - visiškai netradicinio - seminaro idėja.

Ją iš karto palaikė International Bath Academy bendražygis Vasilijus Liachovas. Trumpomis atokvėpio tarp įvairų seminarų ir kelionių minutėmis derinome šio naujo seminaro viziją. Norėjome, kad jis būtų įdomus ir prieinamas kiekvienam - net ir paaugusiam vaikui, ar senoliui. Parinkome jam patogias ir gražias bei „įdirbtas“ erdves, kur, tikimės, ir „sienos padės“.

Siūlome leistis į šį seminarą kaip į nuotykį. Nuotykį, kuris nežinia, kur nuves... Nei aš, nei Vasilijus, nei LPA pirtininkai neturime supratimo, kas ateis į seminarą ir kaip mums seksis. Susirinksime į jį kaip kaimo smuikininkai į gegužinę - kiekvienas su savo instrumentu, bet su viltimi išgirsti, kas skamba pavasario ore, ir sugroti bendrą melodiją... Mokysimės visi - ir čempionai , ir naujokai. Mokysimės savyje surasti pirmapradės gyvybės energijos šaltinius ir įsukti Gyvybės Ratą savo vantomis...

Galbūt šiek tiek geriau seminarą apibūdins šie Vasilijaus atsakymai į kelis klausimus apie būsimą netradicinį vanojimo seminarą.

Rimas Kavaliauskas

Į klausimus atsako Vasilijus Liachovas

Kas yra ta vanojimo „energija“?

Juan-Ci arba „pirminė gyvybinė energija" – tai unikali tobula kiekvienos gimusios būtybės prigimtinė sąvybė. Gimdamas žmogus atsineša ją ir gyvenimo eigoje ja palaipsniui praranda. Jos irimo (praradimo) greitis nulemia žmogaus gyvenimo trukmę. Juan-Ci kaip suspausta spyruoklė slypi kiaušialąstėje, iš kurios išsivysto žmogus. Ji snaudžia, tačiau talpina savyje judėjimo potenciją ir bet kuriuo metu gali būti pažadinta naujo žmogaus gyvenimo ciklo iniciacijai. Kiekviena tauta turi savąją šios jėgos tradiciją, tačiau esmė visur ta pati.

Vanojimas 2014 metais... Ko trūksta?

Žmonės vanoja skirtingai. Ko trūksta vienam – turi kitas, reikia tik apsidairyti ir atidžiai įsistebėti.
Tam reikia daug bendrauti. Galima tik pasakyti, kad yra išoriniai ir vidiniai (dvasiniai) vanojimo aspektai. Paprasčiau pirma įsisavinti pastaruosius.

Pirtis ir dvasinis žmogaus vystymasis... Ar jie susiję?

Tai neatskiraiamos sąvokos. Pirtis – tai kelias. Tai yra galimybė pajausti visur prasiskverbiančią Visatos ir jos Kūrėjo jėgą. Pajausti ją savo viduje ir išreikšti išorėje. Įsukti tos jėgos ratą ir pačiam pajusti jo gaivinantį poveikį. Įjungti į jėgos ratą visų stichijų energijas.
Vanojimo pagrindą sudaro vidinis darbas, kuris išorėje gali būti visai nepastebimas. Tačiau be šio darbo vanojimas virsta tuščiais kampuotais judesiais praktiškai neturinčiais gilesnio naudingo poveikio.

Kas bus „sausoje“ seminaro dalyje?

Kalbėsime apie Ci – Energiją – Jėgą. Štai keletas svarbių klausimų, kuriuos paliesime:

  • Kaip vidinę jėgą galima išreikšti išorėje?
  • Rėmelis ir švytuoklė – kas tai?
  • Pratimai, padedantys pajausti vidinę jėgą.
  • Prarimai, padedantis prisipildyti energijos.

Vanojimo praktika. Kaip ji vyks?

Dirbsime pirtyje. Kadangi pirtis ir yra ta vieta, kur vidinė energija gali būti panaudota pagal paskirtį. Dirbsime porose, mokysimės įsukti energijos ratą.

Ar buityje galime surasti vidinės jėgos pavyzdžių?
Ar teko Jums sutikti žmonių, prie kurių eina vaikai ir gyvūnai? Apie tokius sako „lazdą į žemę įsmaigs ir ta augti pradės“. Tai žmonės su gerai įvystyta vidine jėga. Tačiau tai prieinama kiekvienam.

Kiek dalyvių gali būti daugiausia?

Turbūt ne daugiau 5 porų.

Kaip įveikti vanojimo baimę?

Pradėti vanoti! :)

Ar gali „naujoko“ vanojimas prilygti „čempioniškam“?

Čempionas – tai sąlyginė sąvoka.

Pirties garas ir gyvybinė energija – kas tarp jų bendro?

Tai, kad jie abu yra pirminiai, sugebėjimas perduoti žinią, pakeisti būseną ir veikti labai jautriai.

Ką galite pasakyti apie vyrišką ir moterišką energijas pirtyje?

Ugnis ir vanduo! Išvalo ir pripildo jėga! Jin atsiranda iš ramybės, o Jan gimsta iš veiklumo. Iš giliausios ramybės atsiranda veikimas, o kai jis pasiekia savo didžiausią jėgą – iš jo vėl atsiranda neveikimas. Ši veikimo ir neveikimo kaita pagimdo pirminius elementus, ir visus sudėtingesnius reiškinius, bei jų kitimą – metų laikus, mūsų kūno fiziologinius procesus.

Jeigu žmogus pirtyje „gimsta iš naujo“, tai gal pirtininkas atlieka pribuvėjos vaidmenį? Ar pirminė energija čia pasireiškia?

Pirminė energija buvoja visada. Gimimas – tai sakralus ir slėpiningas virsmas. Jo metu reikalingas laidininkas, palydovas.

Ar pirminė energija priklauso su žmogaus tikėjimo, pasaulėžiūros? Ar tikrai pirtyje „visi rabinai lygūs“?

Skirstyti svarbu tam, kas rengiasi valdyti. Pirminė energija egzistuoja nepriklausomai nuo mūsų tikėjimo, noro, sutikimo ar nesutikimo, tikėjimo ar netikėjimo.

Tema

Kas dėsto

Vasilijus Liachovas

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“