Uždaryti

Uodimo menas

Jūs esate čia: Namai » Sveikata » Aromaterapija » Uodimo menas

Profesionalų aromaterapeutų nosys yra treniruojamos ilgus metus, kol sugeba identifikuoti subtilius sudėtingos aromatinės kompozicijos komponentus. Tačiau nenusiminkite – ir paprasto žmogaus nosis po neilgos praktikos gali sugauti net iki 10 000 skirtingų kvapų. Žinoma, nustatyti eterinio aliejaus kokybę ir jo kilmės šalį jums nebūtina, tačiau įgyti bent šiek tiek nosies naudojimo kultūros (uostymo meno) derėtų kiekvienam pirties gurmanui ir juo labiau – pirtininkui.

Uostymo menas. Pirtis.lt.
Uostymo meno galima išmokti...

Kaip uostyti?

Paimkime eterinio aliejaus buteliuką ir palaikykime jį rankose, kad įgytų šiek tiek mūsų šilumos. Paskui ramiai atsukite ir pakėlę jį lengvai pasukite ore tarsi piešdami apskritimą per sprindį žemiau nosies. Šis judesys sukuria neregimą oro sūkurį, kuriame kvapo molekulės tampa aktyvesnės yra geriau jaučiamos. Taip pajusite pirmą ir lengviausiai sklindančią kvapo „gaidą“.

Paskui pakelkite buteliuką prie dešinės šnervės ir atsargiai pauostykite, tą patį padarykite su kaire šnerve ir dar – su abiem šnervėmis. Taip leisite veikti abiem šnervėms ir kvapo pojūtis bus labiau „erdvinis“.

Uosdami sekite kvapo kelionę jūsų kūno erdvėje. Visų pirma stabtelėkite nosyje, paskui – viršugalvyje ir galiausiai „leiskite“ kvapo pojūčiui pasklisti po visą kūną. Būkite visiškai sąmoningi ir sutelkite visą dėmesį į kvapo pojūtį. Jei viską padarysite teisingai – pajusite kvapą burnoje ir pajausite jo poveikį smegenims. Neuostykite daugiau nei 4 kvapų iš eilės, padarykite pertrauką, kad jūsų olfaktorinė sistema (uoslės organai) galėtų atsigauti ir vėl galėtų teisingai perduoti kvapų poveikį.

Jei eterinis aliejus yra dideliame buteliuke ar jūsų uodžiančiųjų yra daugiau – galite užlašinti vieną lašą aliejaus ant specialios popieriaus juostelės – porėtas popierius ilgai išlaiko kvapą ir ją galima uosti daug kartų, o galiausiai panaudoti kaip knygos skirtuką ar kvapiklį spintoje tarp drabužių. Gero uostymo!

Taip pat skaitykite

Žolės

Lietuviškoje pirtyje augalų naudojama labai daug. Visų pirma, be abejo, tai vantos, kurios dažniausiai rišamos iš medžių. Bet… Toliau

Komentarai

Straipsnis neturi komentarų. Būk pirmas!

(Reikia prisijungti, kad galėtumėte rašyti komentarą.)

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“