Uždaryti

Ieva

Jūs esate čia: Namai » Sveikata » Augalų savybės » Medžiai » Ieva

Ieva (lot. Padus, rus. Черёмуха, angl. Bird cherry)

Lietuvoje auga viena savaiminė rūšis – Paprastoji ieva (Prunus padus). Yra dar kelios auginamos parkuose ir želdiniuose: Makio ieva (Prunus maackii), vėlyvoji ieva (Prunus serotina), virgininė ieva (Prunus virginiana).
Graikiškai pados – „mėgstąs pavasarį“. Labai paplitęs medis ar krūmas, žydi pavasarį baltais žiedynais, turi stiprų malonų kvapą. Ieva yra viena iš pirmųjų vantų, kuri subręsta iki Joninių, po to netinka, labai sustandėja. Išskiria mikroskopinius kiekius ciano rūgšties. Pirtyje, veikiama temperatūros, ievos vanta maloniai kvepia migdolais.
Labai švelni vanta, ypač teigiamai veikia jaunimą. Sukuria vidinę harmoniją, neleidžia vykti žeminantiems santykiams. Jeigu jauni žmonės nesutaria – po pėrimosi jie susitaiko. Ievos vanta gerai valo mėlyną ir žalią žmogaus auros spektrą. Nuo ievos gaunamas emocinis efektas primena išpažinties poveikį ir veikia kaip malda. Ievos kvapo perdozavimas gali sukelti galvos skausmą. Tai – dėl ciano rūgšties. Ieva yra viena iš vantų, skatinančių valymosi procesus – veikia kaip katalizatorius. Skatina vidinę žmogaus harmoniją, nuimą skausmą, puikiai gydo odos ligas, egzemas, padeda atsikratyti antsvorio. Taip pat padeda nuo bronchito, kvėpavimo takams.
Dėmesio! Ievos medžio produktų negalima perdozuoti!

Ievos gydomosios savybės

Pasižymi stipriu antiseptiniu ir antimikrobiniu poveikiu; • stimuliuoja apvalymo procesus; • padeda atsikratyti viršsvorio;• kuria vidinę harmoniją; • gydo odos ligas, tinka tiems, kieno oda riebi.
 

uždaryti

Pastabos administratoriui

Jei šiame straipsnyje pastebėjote neteisingą faktą ar klaidą, galite apie tai pranešti redakcijai. Prašome užpildyti formą ir paspausti „Siųsti“